5 września 2018

Tylicz

Krynica-Zdrój, miasto leżące w województwie Małopolskim, to perła polskich uzdrowisk i jeden z najważniejszych kurortów w kraju, niepowtarzalne miejsce zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które od ponad 220 lat zachwyca i kradnie serca przybyszów z Polski i Świata. Krynica to miejsce tętniące życiem społecznym, kulturalnym, miejsce kreatywnych mieszkańców, gdzie w otoczeniu nieskazitelnej przyrody znajdziesz czas na aktywny wypoczynek. Taka właśnie jest Krynica-Zdrój, chluba Małopolski, miasto, które swoje siły czerpie z wód leczniczych i dynamicznie rozwijającego się ośrodka kulturalnego, a także miejsce gdzie znajdziesz chwilę na relaks w świetnie przygotowanej bazie SPA. Krynica-Zdrój to miejsce aktywnego wypoczynku dla osób w każdym wieku.

W zimie czekają tu na Ciebie bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej, która posiada najdłuższą oświetloną trasę w Polsce, stoki narciarskie z wyciągiem krzesełkowym na Słotwinach, Arena Słotwiny, przy wyciągu Henryk w centrum miasta oraz dwa wyciągi w Tyliczu: Master Ski  i Tylicz Ski. 6 stacji narciarskich sprawia, że łączna przepustowość wynosi 28 tysięcy narciarzy na godzinę. Krynica-Zdrój stale rozwija swoją bazę. W tym roku wzbogaciła swoją ofertę o Krynistler Snowpark najdłuższy i największy w Polsce snowpark, który powstał na Jaworzynie Krynickiej.

Dla miłośników narciarstwa biegowego czeka prawie 30 km świetnie przygotowanych tras biegowych. Najdłuższa trasa rozpoczyna się  na szczycie Góry Parkowej, kończy się w Tyliczu pętlą w Osadzie Turystycznej „Domki w Lesie”. Kolejnymi miejscami  dla pasjonatów biegówek są: trasa z trzema pętlami „U Leśników” na zboczu Jaworzyny Krynickiej oraz pętla na stadionie piłkarskim w samym centrum uzdrowiska.

Krynica-Zdrój nie zapomina też o miłośnikach jazdy na łyżwach. Hala lodowiskowo-sportowa posiada pełnowymiarową taflę i bez względu na aurę można tu jeździć na łyżwach przez cały rok. Zimową ofertę uzupełniają lodowiska na świeżym powietrzu: na Czarnym Potoku, w Tyliczu oraz w Mochnaczce Wyżnej.

Perła Polskich Uzdrowisk oferuje ponad 13 tysięcy miejsc noclegowych w różnym standardzie w hotelach ze świetnie przygotowaną bazą SPA, w pensjonatach, kwaterach prywatnych i gospodarstwach agroturystycznych. Nasi Goście mogą w Krynicy-Zdroju schować się przed codziennym zgiełkiem i zanurzyć w wyjątkowej atmosferze ekskluzywnego wypoczynku, a to wszystko dzięki połączeniu najnowszych trendów i krynickich tradycji uzdrowiskowych.

W grudniu Krynica-Zdrój staje się stolicą piękna, to tutaj odbywają się wybory Miss Supranational oraz Miss Polski. Wybór najpiękniejszej Polki przyciąga przed telewizory blisko 3 miliony telewidzów a Miss Supranational transmitowane jest do blisko 100 krajów na Świecie.

Okres ferii to także bogata oferta kulturalna. W ciągu 6 tygodni na scenie w Pijalni Głównej w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury występują największe gwiazdy polskiej muzyki oraz najśmieszniejsze kabarety. Nie sposób więc nudzić się u nas, nie zwlekaj z decyzją, czekamy na Ciebie w Krynicy!
Dowiedz się więcej na www.krynica-zdroj.pl

Link do mediów społecznościowych

Link do telewizji miejskiej